Česky English Deutsch

Pěnové sklo

Volejte 605 274 241

Stavíte nebo rekonstruujete a hledáte kvalitní izolaci? Objevte revoluční pěnové sklo Geocell, které se používá hlavně na izolaci podlah a střech. Skvěle izoluje, a proto snižuje náklady na energie, umí toho ale ještě víc. S tímto materiálem totiž mohou být podlahové a střešní konstrukce celkově štíhlejší, a tím i levnější. Takže ušetříte už během stavby.

Další výhody pěnového skla

 • Je odolné vůči vlhkosti a zároveň má drenážní funkci. Pokud ho použijete do základů, bude zabraňovat prosakování spodní vody.

 • Odolává hnilobě, bakteriím, kyselinám, zásadám i hlodavcům.

 • Je nehořlavé (třída A1).

 • Nevadí mu mráz.

 • Je lehké, pracuje se s ním snadno a rychle

 • Vyrábí se z recyklovaného skla. Tento materiál je efektivní, ekologický a za dobrou cenu.

 • Je univerzální. Používá se na rodinné a bytové domy, výrobní haly, různé komerční objekty, ale i při rekonstrukci historických památek.

TENČÍ PODLAHOVÉ KONSTRUKCE

Při stavbě základů existuje více možností, jak pěnové sklo použít. Např.:

 1. Jako izolaci pod základovou desku, kdy vám pěnové sklo poslouží jako 3v1. Při stavbě totiž nahradí zakládací vrstvu, vyrovnávací vrstvy a polystyrenové izolační desky.

 1. Jako náhradu základových pasů. Jejich technicky náročnou stavbu můžete úplně vynechat - zejména v situacích, kdy pasy plní izolační funkci a nemají žádnou statickou roli. 

TENČÍ STŘEŠNÍ KONSTRUKCE

Pěnové sklo se používá na různé typy střech včetně těchto:

 1. Pochozí a pojezdové střechy, na nichž je např. parkoviště. Pěnové sklo dobře roznáší zátěž, a díky tomu i štíhlá střešní konstrukce zvládne vysoké statické zatížení.

 1. Zelené střechy, které krásně zapadnou do krajiny, střechy s terasami apod. Pěnové sklo je velmi lehké a tvárné, což opět vede k úspoře konstrukčních nákladů.

Při práci s pěnovým sklem se tedy používají odlišné stavební postupy. Chcete vědět víc? Kontaktujte nás, ochotně s vámi probereme detaily vaší stavby.

DALŠÍ POUŽITÍ PĚNOVÉHO SKLA

sanační práce – staré i historické budovy, vinné sklepy apod.

inženýrské stavitelství – zpevnění půdy, náhrada zeminy, drenážní násypy, izolace potrubí, parovodů a podzemních zásobníků

dopravní stavitelství – zakládání mostních opěr, lehký drenážní zásyp opěrných prvků, stavba hrází, nosná spodní vrstva dopravních cest, lehký násyp na stavbách tunelů

Požití pěnového skla v praxi

 

POPTAT PĚNOVÉ SKLO

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů